Autobaterie

Výměna autobaterií u zákazníka

Autobaterie slouží v automobilu jakožto zdroj elektrické energie pro chod motoru a napájení palubních sítí. Zřídkakdy se však stává, že vypoví svou službu právě v okamžiku, kdy máte svůj vůz v servisu. Právě naopak. Baterie vás zradí v nejméně vhodný okamžik, ať už doma, či kdekoliv na cestách.

V tom případě jsme připraveni přijet za vámi, provést kontrolu stavu vaší autobaterie, vyzkoušet nouzové nastartování vozu pomocí startovacího zařízení a v případě nutnosti zajistit výměnu nefunkční autobaterie za novou. Závadu stačí oznámit na naší telefonní lince 515 335 086 a domluvit se na času a místě, kam má za vámi náš technik dorazit. Vyřazenou autobaterii navíc odvezeme a ekologicky zlikvidujeme.

Naše prodejny disponují širokým sortimentem autobaterií do osobních, nákladních automobilů i zemědělských strojů. Díky tomu jsme schopni vybrat vhodnou baterii právě pro váš vůz. Výměna autobaterie u nás v servisu a přímo u zákazníka se liší pouze v příplatku za výjezd. Cena se odvíjí od vzdálenosti a upřesníme ji telefonicky.

Jak vybrat autobaterii

 

Automobilové baterie

Bez ohledu na to, zda řídíte své úplně první auto, rodinné auto, auto vybavené funkcí start-stop nebo auto s bohatou výbavou s vyššími nároky na energii, navedeme Vás ke správným bateriím VARTA® pro Vaše auto.

 

Jak funguje baterie?

Baterie uchovává elektřinu pro pozdější použití. Vytváří elektrické napětí z chemické reakce, jež vzniká, pokud jsou dva nestejné materiály – jako například kladné a záporné desky – ponořeny do elektrolytu, tj. roztoku kyseliny sírové a vody. V typických olověných elektrolytových bateriích činí napětí zhruba 2 volty na článek, s celkovým napětím 12 voltů. Jakmile je uzavřen obvod mezi kladným a záporným pólem, dodává baterie elektřinu. K uzavření obvodu dochází, jakmile je k baterii připojen jakýkoli elektrický spotřebič, např. rádio.

Mnoho lidí si neuvědomuje, že olověná elektrolytová baterie (akumulátor) pracuje v nepřetržitém procesu nabíjení a vybíjení. Pokud je baterie připojena k elektrickému spotřebiči jako např. ke startéru Vašeho vozidla, dodává elektřinu a začíná se vybíjet. V opačném procesu se baterie nabíjí, a to tehdy, když je do ní zpětně dodáván proud, jenž obnovuje chemický rozdíl mezi elektrodami. K tomu dochází při jízdě, pokud není zapojeno žádné elektrické zařízení a pokud alternátor vhání proud zpět do baterie.

Když se baterie vybíjí, olověné elektrody si jsou chemicky podobnější, kyselina je slabší a napětí klesá. Baterie se může vybít natolik, že již nemůže dodávat elektřinu s využitelným napětím.

Vybitou baterii můžete nabít dodáním elektrického proudu zpět do baterie. Plné nabití obnoví chemický rozdíl mezi elektrodami a umožní baterii opět plně dodávat energii.

Tento jedinečný proces vybíjení a nabíjení v olověných elektrolytových bateriích znamená, že energie může být vybíjena a opět odváděna do baterie, čím častěji lze tento cyklus opakovat, tím je baterie cyklicky odolnější.
 

Důvěra ve značku VARTA®

Kamkoli vás vaše cesta zavede, baterie VARTA dodají veškerou energii, abyste se tam dostali. Ať už řídíte svůj úplně první automobil, vaše vlastní vozidlo s funkcí Start-Stop, nebo bohatě vybavené vozidlo s nejvyššími požadavky na energii, baterie VARTA Black, Blue a Silver Trio Dynamic nabízí energii, kterou potřebujete.

Dnes najdete naše produkty v milionech aut, motorových člunů, motocyklů a obytných přívěsů. Naši inženýři vkládají veškerý svůj um a precizní práci do každičké baterie VARTA. Baterie VARTA poskytují delší životnost, menší korozi a nižší náklady na údržbu, kvalitu, kterou můžete nalézt ve všech našich produktech, od řady pro osobní automobily s vyspělou technologií Start-Stop po profesionální výrobky pro motorové čluny. Jestliže si vyberete značku VARTA, máte jistotu spolehlivé precizní technologie, která poskytuje nejlepší kvalitu ve své třídě.

Inovace má svůj účel – VARTA® Baterie VARTA jsou hnací silou inovací zaměřených na snížení spotřeby paliva, jako jsou například motory technologie Start-Stop. Při jejich výrobě se nyní uvolní až o 20 % méně emisí a tyto baterie spolehlivě znovu a znovu startují motor vašeho vozu a tím efektivně snižují jeho spotřebu.

Prémiová zkušenost – Vezměte své vozidlo či plavidlo do servisu který pracuje s bateriemi VARTA® a zažijte skvělý servis při výměně.

Pozoruhodná historie – Značka VARTA se může pochlubit více než 125letou historií. Baterie VARTA používá ve svých vozech většina předních výrobců automobilů a důvěřují jim také řidiči po celém světě.

Od globálního lídra trhu

Za bateriemi VARTA stojí Johnson Controls Power Solutions, globální lídr trhu v oblasti tradičních olověných baterií s elektrolytem a moderních baterií pro konvenční vozidla a také pro vozidla Start-Stop, hybridy a elektromobily a první společnost, která velkosériově vyrábí lithium-iontové baterie pro hybridní vozidla. Miliony uživatelů po celém světě dnes spoléhají na naše inovativní produkty.